Na zewnątrz posiadamy obiektu posiadamy :

Boisko – na terenie obiektu posiadamy 2 ha terenu zielonego. Ustawione mamy boisko trawiaste do siatkówki, miejsce na grę w piłkę nożną oraz kosz do koszykówki czy sprzęt do gry w badmintona. Nie są to profesjonalne boiska jednak idealne do zabawy w wolnym czasie po treningu czy wycieczce .

Dla dzieci w wolnym czasie przygotowaliśmy piłkarzyki oraz stół do tenisa stołowego

W okolicy znajduje położona ok 300 m od Ośrodka hala sportowa przy Zespole Szkół Publicznych w Górkach Wielkich. Obiekt posiada profesjonalne zaplecze sanitarno- szatniowe. Sala gimnastyczna posiada wymiary: 44 × 24 × 7,2 m i widownię na 420 miejsc – co umożliwia organizowanie imprez sportowych i treningi na pełnowymiarowych boiskach. Przy Zespole Szkół Publicznych w Górkach Wielkich znajduje sie również boisko trawiaste do piłki nożnej o wymiarach 90x 60m

Warsztaty –

– warsztaty robienia pizzy – Pierwsze z czym kojarzy się Kuchnia włoska to pyszna pizza. Na naszych warsztatach macie możliwość zrobienia swojej pizzy. Po krótkiej pogawędce o historii pizzy uczestnicy otrzymują kawałek ciasta i formują go w pożądany kształt następnie dobierając składniki do tworząc swoją autorską pizzę,

Po przerwie na pieczenie przychodzi czas na degustację.

warsztaty robienia ciasteczek śląska Cieszyńskiego  – Tradycja wypiekania cieszyńskich ciasteczek sięga czasów panowania Habsburgów i to prawdopodobnie Austriakom cieszynianie zawdzięczają te niecodzienne wypieki, bez których obecnie nie może zabraknąć na stole wigilijnym.  Ciasteczek mamy kilkanaście my zapraszamy was na naukę przyrządzenia oraz kilku rodzajów. Uczestnicy dostają gotowe ciasto, następnie formują różne kształty ciasteczek. Po upieczeniu ciasteczka są dekorowane. Idealnie sprawdzą się jako przekąska na wieczorną posiadówkę czy dyskotekę.

warsztaty pierogów  – Gdy prześledzimy historię pierogów na świecie okaże się, że te najstarsze pochodzą … z Chin. Tradycyjne pierożki nadziewane farszem z kapusty pekińskiej oraz mięsa, nazywane jiaozi, znane były już w starożytności. Po dziś dzień potrawą tą mieszkańcy Dalekiego Wschodu witają Nowy Rok, a Ci, którzy w nadzieniu odnajdą ukrytą monetę, wg wierzeń zapewnione mają szczęście i pomyślność przez następne 12 miesięcy. My zapraszamy was na warsztaty robienia tradycyjnych staropolskich pierogów. Pierogi z gładkim brzegiem, warkoczykiem a może falbanką ? To wszystko nauczymy się na naszych warsztatach. W zależności od gustu uczestnicy mają do wyboru farsz na słodko – z owocami i serem białym lub na słono – z kapustą i grzybami, ruskie lub  mięsem.

  • Warsztaty dodatkowo płatne

–  wypożyczenie rowerów elektrycznych – obok naszego obiektu przebiega ścieżka rowerowa. Gmina Brenna jak i sąsiadujące miejscowości mają dobrze przygotowane ścieżki rowerowe. Bezpośrednio z naszego obiektu dojedziemy ścieżkami rowerowymi do Brennej, Ustronia, Wisły czy Jaworza. Ścieżki przygotowane są dla rowerzystów na każdym poziomie dla amatorów, średniozaawansowanych jak i profesjonalistów.

Dla amatorów górskich wypraw rowerowych również mamy możliwość przejazdu szlakiem min. na Błatnią, Równicę, Przełęcz Karkoszczonkę.

paintball – Paintball doskonale wzbogaca kolonie, obozy, imprezy integracyjne dla firm, wyjazdy integracyjne i wszelkie spotkania plenerowe

Paintball możemy zorganizować w 2 podstawowych formach: w wersji rozgrywek leśnych na naturalnym polu oraz w wersji bardziej sportowej, na polu ze sztucznymi przeszkodami (speedball). Wszystko zależy od charakteru imprezy oraz oczekiwań grupy.

Usługa dodatkowo płatna

łucznicto/ surviwal  -Macie ochotę na przygodę zatem zapraszamy na  naukę i praktykę w dziedzinie surwiwalu Dowiecie się jak zbudować szałas, rozpalić ognisko, zdobyć pożywienie, czy posługiwać się mapami, kompasami , GPS

A dopełnieniem tego będą zajęcia z łucznictwa, szkolenie z strzelania karabinem pneumatycznym, a wszystko to pod kontrolą naszych wyszkolonych instruktorów.

Zajęcia dodatkowo płatne.

kulig/ kapela góralska   – Dla zorganizowanych grup lub w ramach imprez integracyjnych możemy zorganizować posiady przy kapeli połączone z obiado-kolacją czy grillem lub ogniskiem.

W ofercie proponujemy także góralskie potrawy i przystawki takie jak: kwaśnica, placek po zbójnicku, pieczona baranina, swojskie wędliny, oscypki.

Zimą dodatkowo możemy zaproponować kulig zaś latem przejażdżkę wozami konnymi.

Atrakcja dodatkowo płatna

– zajęcia z robotyki

– Bumper Ball

– ścieżka Przyrodniczo- Dydaktyczna na Górę Bucze– Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna na Górze Bucze – prowadzi przez ekosystemy Góry Bucze w Górkach Wielkich. Ścieżka przyrodnicza podzielona jest na 6 odcinków. Na trasie możemy dostrzec pomniki przyrody, storczyki, orliki, przylaszczki, jak również cieszyniankę wiosenną, kwiat będący symbolem Śląska Cieszyńskiego. Najlepszą porą do wędrówek ścieżką przyrodniczą jest wiosna, kiedy kwitnie większość roślin.

Szlak Kamyka – przy Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” rozpoczyna się wyznaczony w 2014 roku „Szlak Kamyka” umożliwiający turystom odwiedzenie w czasie jednego spaceru trzech obiektów o dużych walorach przyrodniczych. Są to: zabytkowy Park Kossaków, park otaczający dawną stanicę harcerską  oraz zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Góra Bucze”.

Ścieżka ma 2km długości i kończy się na północnym stoku góry Bucze (417 m n.p.m.), gdzie łączy się ze ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną „Góra Bucze”.

– przewodnik górski  – w Beskidzie Śląskim są liczne szlaki górskie od krótkich na spokojny spacer po dłuższe dla osób bardziej wprawionych.

Z naszego obiektu prowadzą szlaki Równicę, Zebrzydkę, Błatnią a następnie Klimczok, Szyndzielnię, przełęcz Karkoszczonka.

Współpracujemy z przewodnikami górskimi zrzeszonymi w PTTK którzy są pasjonatami gór i chętnie oprowadzą po okolicznych szlakach.

teren rekreacyjny „ Pod Brandysem” około 400 m od obiektu : siłownia zewnętrzna, siatkówka plażowa, mini ścianka wspinaczkowa, duży nowo powstały plac zabaw. Teren jest ogrodzony, na sporej powierzchni znajdują się: piaskownica, huśtawki, bujaki, drewniana konstrukcja, mostek, zjeżdżalnia.